Salvatore Geraci is Palari’s wijnmaker en eigenaar en bezit op Sicilia een aantal zeer bijzondere kleine wijngaarden gelegen binnen de door Salvatore zelf geherintroduceerde DOC Faro en de nieuwe DOC Sicilia en DOC Etna. De piepkleine DOC Faro bestaat uit slechts 21 ha wijngaarden, verdeeld over 17 domeinen. De wijngaarden van Palari vinden we hier op zo’n 600 meter boven zeeniveau op steile, stenen terrassen, hemelsbreed slechts 1500 meter verwijderd van de Middellandse zee, boven de straat van Messina. Van de 7 ha tellende wijngaarden valt 1,5 ha in de DOC Faro; de rest valt onder de nieuwe DOC Sicilia. De wijnen van Palari worden biologisch (niet gecertificeerd) gemaakt, met inheemse gisten, van een piepkleine (30 hl/ha) handmatige oogst. Het bewaarpotentieel van Palari’s wijnen is uitzonderlijk te noemen; Neem gerust 10-15 en soms wel 20 jaar in acht. Alle wijnen worden met grote regelmaat bekroond met Tre Bicchieri, Cinque Grappoli en hoge scores van R. Parker. DeRocca Coeli Bianco is afkomstig van kleine wijngaarden van totaal 2 ha, op 800 meter hoogte op de flanken van de Etna, tussen Passopisciaro en Solicchiata op vulkanisch terroir met een de bodem van puzzolaan, gestold lava, as en klei. Het is een blend van 70 % carricante en 30% minella bianco. De most vergist en rijpt minimaal 12 maanden op Frans eikenhouten barriques. Daarna nog minimaal 14 maanden flesrijping, alvorens de wijn op de markt komt.
De Rocca Coeli Biancio DOC Etna is een zeer elegante haast Bourgondisch aandoende wijn. In het glas heeft de wijn een zeer complexe neus. Delicate tonen van wit vers en geel fruit, een vleugje anijs en een beetje brioche en lavasteen. In de mond is de wijn verrassend vol en zeer mineralig met een kalk tonen en een vleugje rook maar met de typische frisse Etna zuren. Het is een wijn die uitstekend kan ouderen!
Combineer met zowel warme als koude bereidingen van schelpdieren zoals oesters en vongole en van schaaldieren zoals kreeft en langoustines. Verder gebakken witvis met rijke sausen en lichte bereidingen van kalfsvlees.
Het verdient aanbeveling de wijn te decanteren en vooral niet te koud te schenken! (12gr)
Stijl | Aromatisch, Mineraal, Fruitrijk |
Aroma's | Geel fruit, Citrus, Munt |
Regio | Sicilie (Etna), Italie |
Druif | carricante, minella bianco |
Agricultuur | biologisch |
Oogstjaar | 2019 |
Stel je vraag via Facebook, Twitter, e-mail of bel +31 (0)765 21 81 25