Sericis-monastrell-ESP-2025 (1)

Uit de DO Valencia komen verschillende stijlen wijnen. Zowel wit, rosé als rood. Van de moscatel-druif wordt ook versterkte wijn geproduceerd. De toegestane witte druivenrassen zijn: merseguera, macabeo, planta nova, malvasia, chardonnay en moscatel. Voor rood en rosé zijn dit: monastrell, tempranillo, garnacha, bobal en de nieuwkomers cabernet sauvignon, merlot, pinot noir en syrah.

Bij Bodegas Murviedro vormen het beleid en de toewijding aan het behoud en de zorg voor het milieu een fundamenteel onderdeel van de filosofie. Men is voorstander van duurzame wijnbouw en oenologie en als zodanig worden de wijnen gemaakt in volledige harmonie met de omgeving. Sericis betekent ‘zijdeachtig’ in het Latijn.

Monastrell

De druiven worden met de hand geplukt. Ontsteeld en zacht geperst. Voorgisting maceratie op lage temperatuur gedurende 3-4 dagen, geselecteerde gisten worden toegevoegd voor een gecontroleerde fermentatie bij maximaal 26ºC. Na 21 dagen maceratie wordt de wijn eruit gehaald. Minimaal 14 maanden rijping in Franse eikenhouten vaten. Het resultaat is een volle, maar ronde, rijpe wijn. De neus is zeer aromatisch, met tonen van rijp fruit en goed geïntegreerd eikenhout. De smaak is complex en vol, met een fluweelzachte middenmond, rijpe tannines en een soepele, ronde afdronk.

Alicante Sericis Monastrell

€ 12,95

Specificaties

Stijl Aromatisch, Fruitrijk, Rond
Aroma's Braam, Cassis, Specerijen
Regio Valencia, Spanje
Druif monastrell
Oogstjaar 2020

Alicante Sericis Monastrell als relatiegeschenk?

Stuur ons een offerteaanvraag

Advies nodig?

Stel je vraag via Facebook, Twitter, e-mail of bel +31 (0)765 21 81 25

Gerelateerde producten

Menu