Gevorkian Ariats Kes kakhani

Wijnbouw bestaat in Armenië al sinds de oudheid. De Zuidelijke Kaukasus is een van de oudste wijnproducerende regio's van de wereld. Dankzij een heropleving maakt het land tegenwoordig kwalitatieve wijnen van unieke inheemse druivensoorten zoals areni (rood) en voskehat (wit). De wijngaarden liggen vaak op grote hoogte en vulkanische bodems, wat zorgt voor een uitgesproken karakter.

Sinds de oprichting in 2006 heeft de Gevorkian Winery zich gevestigd als een vooraanstaande speler in de Armeense wijnindustrie. Met maar liefst 300 zonnige dagen per jaar krijgen Armeense druiven en fruit een natuurlijke rijpheid en een ongeëvenaard aroma en daar maakt Gevorkian graag gebruik van.

De areni-druiven gedijen in de schilderachtige wijngaarden van Aghavnadzor, gelegen in de regio Vayots Dzor, op 1200 meter boven zeeniveau. De wijn wordt geproduceerd volgens een traditionele methode waarbij de helft van de druiven 2-3 maanden worden gedroogd in schuren (vergelijkbaar met Amarone). Dat geeft de wijn diepte en intensiteit. Na de alcoholische fermentatie volgt de malolactische vergisting op eikenhout gedurende 6 maanden.

Het resultaat is een volle, maar zeer elegante wijn met in de neus bosaardbeien, zoete kersen en specerijen. De mond is vol met veel sappig fruit, goede zuren en veel lengte. Een verrukkelijke, ronde en saprijke wijn. Schenk deze wijn bij lamskoteletten, klein haarwild, pasta met saus of een plank rijpe kazen.

Gevorkian Ariats Areni Kes Kakhani

€ 20,95

Specificaties

Stijl Vol, Elegant, Kruidig
Aroma's Aardbei, Kers, Specerijen
Regio Vayots Dzor, Armenie
Druif areni
Oogstjaar 2021

Gevorkian Ariats Areni Kes Kakhani als relatiegeschenk?

Stuur ons een offerteaanvraag

Advies nodig?

Stel je vraag via Facebook, Twitter, e-mail of bel +31 (0)765 21 81 25

Gerelateerde producten

Menu