Facebook
Wij gebruiken cookies. Akkoord

Drie succesvolle wijnproducenten in Rioja besloten in 1985 een nieuw wijnhuis op te richten. Het zou een zogenaamde single-estate bodega worden met druiven van eigen gaarden, een uniek concept in Rioja waar meer dan 90% van de wijnbedrijven traditioneel afhankelijk is van lokale druiventelers. De eerste stap werd gezet met de aankoop van maar liefst tachtig hectare wijngaarden die aangeplant werden met o.a.tempranillo. Hiermee was het huis niet meer afhankelijk van prijsschommelingen op de druivenmarkt en de kwaliteit van de vruchten kon nauwlettend in de gaten worden gehouden. Bovenal revolutionair was nu de mogelijkheid om wijnen te produceren waarin het specifieke terroir tot uitdrukking kon komen. De meeste wijnbedrijven in Rioja maken namelijk wijn door druiven uit verschillende delen in de regio te 'mengen' waardoor de unieke identiteit van de verschillende percelen in het uiteindelijke product verloren gaat. Daarnaast kwam bij Barón de Ley veel meer nadruk te liggen op structuur, kleur en fruitaroma's in de wijnen want Rioja moest meer zijn dan een ongecompliceerde wijn waarin vooral de smaak van eikenhout dominant is. Niet voor niets behoort Barón de Ley vandaag de dag met meer dan tweehonderd hectare gaarden tot een van de succesvolste wijnbedrijven ter wereld. Jaarlijks worden drie miljoen kilo oergezonde rijpe druiven verwerkt tot diverse geweldige Rioja's: gastronomisch ijzersterke wijnen, en wijnen om zomaar van te genieten. De naam Barón de Ley is synoniem en de garantie geworden voor topkwaliteit.

Deze beeldschone wijn is een blend van viura, malvasia, garnacha blanca. De druiven worden handmatig geoogst en apart geperst en in roestvrijstalen tanks vergist. De drie afzonderlijke wijnen rijpen daarna 12 maanden in Amerikaanse eikenhouten vaten. Pas na de houtrijping volgt de assemblage en de botteling.

Het resultaat is een complexe, maar levendige wijn met geel fruit, kweepeer en honing. In de smaak amandelen, kruiden en limoen. Het fruit en de mineraliteit zijn perfect in balans en geven deze wijn een krachtige, aromatische en licht ziltige afdronk. Serveersuggestie Te serveren bij klassieke bereidingen van zalm, witvis in roomsaus, gevogelte of bereidingen van kalfsvlees.

Baron de Ley Tres Vinas Blanco Reserva

€ 19,95
Klik en bestel

Specificaties

Stijl Gestructureerd, Rijk, Romig
Aroma's Appel, Bloemig, Geel fruit
Regio Spanje, Rioja
Druif viura, malvasia, +
Oogstjaar 2019

Baron de Ley Tres Vinas Blanco Reserva als relatiegeschenk?

Stuur ons een offerteaanvraag

Advies nodig?

Stel je vraag via Facebook, Twitter, e-mail of bel 076 521 8125

Vegan

Gerelateerde producten

Baron de Ley Blanco

Spanje, Rioja viura, malvasia
€ 10,75

Valserrano Rioja Blanco

Spanje, Rioja viura
€ 15,50

Baron de Ley Blanco Sobre Lias

Spanje, Rioja garnacha blanca, tempranillo blanco
€ 11,95
Sluiten menu